در مورد سفر - تاریخ - مردم شناسی -کلیه عکسها در آدرس جدید وبلاگ : http://hsadeghi.blogspot.com

و اما جمع بندی این گزارش گونه  :

سفر کوتاه بود و من فرصت بسیار کمی برای دیدن داشتم . اما نکاتی به عنوان جمع بندی کلی  مینویسم .

1- در کل، سفر به دبی در مقایسه با سفر به هند و مالزی و تایلند گرانتر بود ( هزینه اقامت ، قیمت بلیط نسبت به طول پروازو هزینه های جاری دیگر ) در دبی بالاتر بود . امکانات و کیفیت هتل های استانبول زیاد خوب نیست ولی در موقعیت برابر ، تور دبی گرانتر است ، گرچه هزینه های جانبی دراستانبول  خیلی بیشتر بود ( بیشتر از تمام کشورهایی که نام بردم . برای همین هم مخصوصا اگر برایتان دیدن اماکن تاریخی و باستانی مهم باشد ، این سفر ( سفر به دبی ) چندان توصیه نمی شود . اما اگر بدونبال خرید هستید ( به شرط انکه در فصل تخفیف بروید شاید پیشنهاد شود ولی بنظر من در فصل تخفیف خرید از تایلند و مالزی هم میتواند بسیار جالب و مناسب باشد ، مخصوصا مراکز خریدی شبیه امارات مال در آن کشور ها هم بسیار دیده میشود . ) 

2- ظاهرا امکانات تفریحی دبی مناسب است . پارک آبی – ساحل و تفریحات آبی – ماشین سواری در صحرا – وجود انواع کنسرت های موسیقی – سینماهایی با کیفیت مناسب – وجود انواع فروشگاهها و مراکز خرید و وجود انواع رستورانها شاید گوشه ای از این امکانات باشد که معمولا با سطح مناسبی از استاندارد خدمات می دهند .

3- در هنگام برگزاری نمایشگاه مثل  نمایشگاه کامپیوتر قیمت ها مخصوصا قیمت هتلها چند برابر میشوند لذا باید به زمان مناسبی برای سفر فکر کرد .

4- هزینه حمل و نقل نسبتا بالاست و ترافیک هم در شهر دیده میشود . بسیار پیش می آید که مجبور به انتظار زیادی برای تاکسی باشید . این مسائل در بعضی مناطق شهر محسوس تر است .

5- سالن شماره یک فرودگاه دبی زیبا بود ولبته نه خیلی چشمگیر ولی امکانات مناسبی داشت و اگر درست یادم باشد پروازهای ایران ایر و امارات از طریق این سالن انجام میشود و پروازهای ماهان و آسمان از طریق سالن دو که بسیار معمولی ست .

6- در همه جا کارگران بخش خدماتی از کشورهای جنوب شرق آسیا و هند و پاکستان هستند .

7- حجاب زنان اجباری نیست ولی در مجموع آنچه من در سطح شهر و البته سه مرکز خرید یاد شده دیده ، زننده نبود و محیط خانوادگی محسوب میشد .

8- انتخاب محل اقامت ( هتل ) به جهت سطح محله و هزینه تردد نقش مهمی دارد . بعضی محلات کارگری نشین محسوب میشوند و بعضی به مراکز خرید نزدیک هستند . هتل را باید جدا از تعداد ستاره به جهت نوع محله ،نزدیکی به مراکز خرید مورد نظر انتخاب کرد . منطقه دیره بیشتر در نزد ایرانی ها معروفیت دارد شاید به دلیل وجود فروشگاه های ارزان قیمت ولی منطقه بالایی محسوب نمیشود . در ضمن اگر مایل هستید بیشتر از مراکز خرید امارات مال و یا ابن بتوته و امثال آنها دیدن کنید منطقه بردبی نزدیکتر است و از طرفی چون خارج از منطقه دیره است و دور محسوب می شود ؛ گاه هتل های آن ارزانتر هم میشود ( مثل تجربه خود من  ) . در ضمن یکی از دوستانی که همین چندی پیش به دبی رفته بود و در منطقه دیره هتل گرفته بود گفت که قیمت بعضی از اجناس درفروشگاههای  مثلا ارزان دیره تفاوت چندانی با امارات مال نداشته ( کیفیت و اطمینان خرید از فروشگاه اصلی و مارک دار خود بماند) .

9- در آخر می ماند مثل همیشه و در انتهای هر سفر خارجی یک حسرت بزرگ . که چقدر راحت میتوان بهترین امکانات را در کنار هم جمع کرد و راحت توریست جلب کرد و زندگی کرد و اینکه گاه تنها فکر درست لازم است و حتی هزینه چندانی هم مهم نیست . مهم است که ما واقعا بدانیم چه میخواهیم . دیگران به راحتی پیش می روند و ما هنوز گیج مانده ایم .

10 –  و در آخر اینکه اگر شرایط ایران در این سی سال اخیر اینگونه نبود ، که میداند امارات و دیگر کشور های حاشیه خلیج فارس الان چگونه بودند . راستش خیلی چیز ها در دبی بنظرم نچسب می آمد . تکنولوژی بالا و البته شاید دیگر هیچ . گرچه اگر بخواهم منصف باشم باید اعتراف کنم اینکه از بهترینها بجایش استفاده کنی و فرصتها را نسوزی خود شاید دلیل برهوشمندی باشد .

11- و یک نکته نارحت کننده آنکه نقشه های توریستی که در فرودگاه و هتل ها در اختیار دیگران قرار میدهند خلیخ فارس را خلیج عربی نوشته بود و از آن بدتر در نقشه های تورسیتی که به فارسی است و در ایران هم توزیع می شود و آژانسهای مسافرتی دارند و همراه تبلیغ فروشگاه ها و کوپنهای تخفیف کالا در اختیار مسافران قرار میدهند هم نام خلیج فارس را تغیر یافته می بینی .

چقدر پول ایران وارد کشوری می شود که تمامیت ارضی ما را به رسمیت نمی شناسد؟؟؟!!!

و شاید کلی حرف دیگر ...

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم آبان 1386ساعت 12:49  توسط حامد  | 

۳- مرکز خرید ابن بتوته با فاصله ای شاید ۱۰ دقیقه ای ( با اتومبیل ) از مرکز خرید امارات مال و در ادامه همان مسیر قرار داشت . مرکز خریدی در یک طبقه و البته با زیربنایی بسیار زیاد با معماری متنوع . این مرکز خرید در ۶ قسمت ساخته شده بود و هر قسمت الهام گرفته از یک معماری و تمدن ( چین - هند - ایرا ن- مصر - تونس و آندلس ) بصورت راهرو ها و سالن های  مختلف . معماری متنوع و زیبای آن مخصوصا در سالن مربوط به چین ( البته به نظر من ) وجه تمایز این بازار است با انواع فروشگاه ها و البته رستوران و غذاخوری های متنوع . در سالن مربوط به تونس ، معماری  و فضا سازی آن به شکلی بود که آنگار در غروب خورشید از میان کوچه های شهر میگذرید . نشستن و خوردن یک قهوه یا نوشیدنی در چنین فضایی واقعا دلچسب بود .

معماری چینی مرکز خرید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زمان سفر ما ، مصادف با تخفیف بعضی از فروشگاه ها بود مثل مادرکر. برای همین ابن بتوته در کنار فضایی زیبا و جالب، مرکز خرید مناسب هم به حساب می آمد که البته نمیدانم این تخفیف ها به چه صورت در ایام دیگر سال ارائه میشوند .

معماری هندی مرکز خرید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در این مرکز خرید هم چند سالن سینما قرار داشت که البته هنوز بصورت کامل راه اندازی نشده بودند .

معماری تونس مرکز خرید

 

معماری تونس مرکز خرید

در مجموع ، دو مرکز خرید امارات مال و ابن بتوته بسیار شیک و مدرن ساخته شده اند و فروشگاه ها و اجناسی که ارائه میکردند نسبتا سطح بالا محسوب میشوند .

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم آبان 1386ساعت 16:7  توسط حامد  | 

کتاب فروشی مرکز خرید امارا ت مال هم بسیار جالب بود ( البته در مقام مقایسه بهترین کتاب فروشی ، فروشگاهی در مرگز خرید مگا مال مالزی بود . همه چیز داشت از کتاب ، در هر موضوعی ، لوازم تحریر و وسایل کمک اموزشی در سنین مختلف و CD و ... در فضایی بسیار آرام . وجود کاناپه های راحتی در گوشه کنار به شکلی که راحت میتوانستی بنشینی و کتاب مورد نظر را خوب انتخاب کنی ، حتی میدیدی کسانیکه روی کف زمین نشته اند - زمین موکت شده بود - از کتاب های نفیس هم چند تایی باز بود تا بتوانی راحت ببینی و شهودی نخری ) این فروشگاه هم البته در مقیاس کوچکتر ،شبیه فروشگاه کتاب مگامال مالزی بود . کتب هم به دو زبان انگلیسی و عربی . به هر حال من چند نوبت ( هر بار که نزدیک آن میشدیم و فرصتی دست میداد به آن سرمیزدم و کلی لذت میبردم . ( فضای آن کاملا آرام و قابل استفاده بود برعکس مشابه های داخلی مثل شهر کتاب نیاوران که بیشتر یک پاتق شلوغ محسوب میشود )

امارات مال میتواند وقت یکروزه و یا شاید چند روزه  را کامل پر کند . فروشگاه های متنوع برای خرید ، انواع رستورانها و کافی شاپ ها برای نشستن و لذت بردن ، چندین سالن سینما و مرکز بازی کودکان و محل ورزشهای زمستانی آن که خود داستانی جدا دارد .

لذا با توجه به تمام این توضیحات یکی از نقاط دیدنی محسوب میشود . 

در این میان برای این سوال باقی است که چرا مرکز مشابهی در تهران و یا شهر های بزرگ دیگر نداریم . جدا از پیست مصنوعی اسکی آن  براحتی میتوان چنین مجموعه ای را در شهرهای بزرگ داشت . مجموعه هایی که به راحتی و به شکل سالم می توان پر کننده اوقات فراغت همه اقشار باشند . با تنوع بخشیدن به انواع مراکز خرید و داشتن انواع سطوح رستوران و غذاخوری و غیر می توان انرا برای اقشار مختلف قابل استفاده کرد . چیزی که کمبود آن ( فضایی برای گذراندن اوقات فراغت آنهم با سلایق مختلف ) کاملا احساس میشود .

در این میان همانطور که در نوشته های قبلی هم اشاره کرده بودم و جود انواع سرویس های بهداشتی با شکل مطلوب و امکانات رفاهی دیگر ازالجمله پارکینگ بسیار بزرگ بصورت مسقف و هم در فضای باز و پله ها برقی و آسانسور و امکانات مخصوص معلولین ، این مجموعه کاملا قابل استفاده شده بود .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم مهر 1386ساعت 17:51  توسط حامد  | 

سرویس های بهداشتی مرکز خرید هم بسیار تمیز و به تعداد کافی بود . در کنار سرویس بهداشتی بانوان ، اتاقی جدا برای تعویض و شستشوی نوزادان و کودکان با امکانات کامل ( دوش آب ، جای تعویض و دیگر وسایل مورد نیاز) قرار داشت . در بالاترین طبقه هم نماز خانه قرار داشت . بسیار بزرگ و تمیز . این تمیزی جدا از مراعات افراد استفاده کننده شاید به دلیل جدا بودن سرویس های بهداشتی و فضای خاص برای وضو گرفتن با شیوه اهل سنت هم بود. کفشها  و جورابها را در محوطه ای جدا در می آوردند( جورابها را در داخل کفش گذاشته ) و تا وضو خانه بر روی الوارهای نرم و شیک چوبی قدم می گذارند . محوطه وضو خانه بزرگ  بود با شیر های بسیار وسکویی برای نشستن و وضو گرفتن و شستن پاها ( ذکر این نکته هم لازم است که از همه شیر ها در همه جا چه وضو خانه و جه سرویس های بهداشتی آبی با درجه حرارت مطلوب خارج می شد و نیازی به تنظیم دائم آن نبود - یک راه حل بسیار ساده و عملی - ). در روبروی در  وضوخانه چند رول دستمال کاغذی برزگ اویزان بود و درست در زیر آنها سطلهای بسیار بزرگ ، راحت دستها را خشک میکردی و در سطل زیر آن می انداختی و دیگر دستمالی در گوشه کنار و زیر درست و پا دیده نمی شد . اینها را نوشتم تا ببینیم امکانات رفاهی ما چه فاصله ای دارد با آنچه به سادگی و راحتی می توان  فراهم کرد .   
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم مهر 1386ساعت 8:44  توسط حامد  | 

در طول چهار روزی که در دبی بودیم ، فرصت شد تا از سه مرکز خرید دیدن کنیم .

 

امارات مال Mall of Emirats   و ابن بتوته  ibn Battuta mall  و برجمان  Burjuman center

 

1- برجمان نزدیک هتل واقع شده بود( خیابان خالدبن ولید) . تقریبا یک ربع پیاده راه بود . یک شب برای چند ساعتی فرصت شد که سری به آن بزنیم . بعضی مغازه های ان تخفیف داشتند که البته این تخفیف ها کلی بود و دیگر شعب را هم شامل می شد مثل فروشگاه مادرکر که در ابن بتوته هم شعبه داشت و تخفیف 50 % . در کل با یک گشت نسبتا سریع مرکز خرید برجمان برایم بیشتر شبیه به مرکز خرید پردیس 2 کیش آمد . مرکز خریدی با انواع مغازه های مارک های مختلف و البته چند فست فود در چند طبقه و  داخل شهر، منطقه بر دبی .

 

2- امارت مال بیرون از شهر بود . فکر کنم بیش از بیست دقیقه با ماشین راه بود ( از هتل – خیابان خالدبن ولید –منطقه بردبی )  البته اگر ترافیک نباشد و تقریبا در محدوده برج العربیه .فکر کنم حدودا روبروی آن در طرف دیگر جاده بود . اتوبانی مثل تهران – کرج را فرض کنید در میان بیابان که دو طرف ان انواع و اقسام برجهای بلند ساخته شده باشند یا در حال ساخت باشند در منطقه ای خشک ، شاید قرار است بعدها فکری برای فضای سبز آن بکنند ولی فعلا که بنظر کاملا نچسب و بد منظره می آمد . به هر حال برای رفتن  به امارات مال می بایست  تاکسی گرفت . کرایه  البته باز از هتلی که ما اقامت داشتیم  حدود 60 درهم شد . از هتل تا امارات مال .

و اما توضیح مختصر در مورد خود مرکز خرید :

 

مرکز خرید 3 یا شاید 4 طبقه داشت . با راهروهای مختلف . هر طبقه شامل چند راهرو بود که انواع فروشگاه های پوشاک ، لوازم منزل ، کامپیوتر و تجهیزات صوتی و تصویری ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، کتاب فروشی  و سی دی فیلم و موسیقی را در بر میگرفت . در این میان در طبقه پایین یک سوپر بزرگ که کلیه لوازم مورد نیاز و مواد خوراکی را عرضه میکرد وجود داشت و در بالاترین طبقه یک اسباب بازی فروشی بزرگ .

چند سالن سینما و انواع رستوران مربوط به ملیت های مختلف ازجمله ایران و انواع فوت کورت و فست فود و کافی شاپ در قسمت های مختلف مجموعه موجود بود  . قسمتی هم برای فضای بازی کودکان در نظر گرفته بودند که به شکل کاملا امن طراحی شده بود ، با حضور پرستاران کودک که عمدا از آسیای جنوب شرقی بودند که بتوان کودکان را سپرد و راحت به دونبال خرید رفت که البته می شد حضور هم داشت و خود مواظب کودک بود . هزینه یک ساعت نگهداری کودک در این فضا 10 درهم بود . 

و شاید از همه به نوعی جالبتر و مهمتر وجود فضایی در کنار مجموعه فروشگاهها بود برای اسکی . یک فضای بزرگ و محصور که کاملا مثل فضای کوه طراحی شده بود به ظاهر ابری و برفی . در ورودی به این مجموعه در طبقه دوم اماران مال بود و تمام تجهیزات لازم از لباس گرم ، کلاه ، کفش و تجهیزات اسکی را می شد کرایه کرد . نشد که برویم ، چرا که ورود کودکان زیر سه سال به دلیل سردی هوا ممنوع بود و علی هم یکساله و این تجربه ماند شاید برای فرصتی دیگر . منظره کافی شاپ ها و رستورانها کنار شیشه و مشرف یه این فضای زیبا  ،واقعا دیدنی بود.

 

قسمت مشرف به پیست اسکی

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم مهر 1386ساعت 13:28  توسط حامد  | 

امکانات هتل تقریبا خوب بود . اتاق مرتب و تمیزی داشت . فضای آن هم نسبتا بزرگ بود با یخچال و تلویزیون ال سی دی و صندوق امانت رمزدار ، که البته همه اینها حداقلها محسوب میشوند . ظرف میوه و کتری برقی با قهوه و چای که هر روز جایگزین میشد . نظافت هم هر روز به بهترین شکل انجام میشد . البته اتاق یک عیب بزرگ هم داشت و آنکه رو به خیابان بود و صدای بوق ماشینها تا پاسی از شب می آمد . لازم بود درب و پنجره تراس دوجداره باشد که البته نبود .

هتل، سالن بدن سازی و استخر هم داشت که  فرصت نشد تا سری بزنم . دو رستوران که یکی چینی بود و یک فروشگاه کوچک هم در لابی هتل بود . از رستوران ها هم استفاده نکردیم چرا که صبحانه در سالن دیگری سرو مشد و ناهار و شام هم بیرون هتل بودیم . هتل رویال اسکات ، از دو هتل کنار هم که از قسمت لابی به یکدیگر راه داشتن تشکیل شده بود . یک قسمت قدیمی بود که هتل اسکات چهار ستاره محسوب میشد و قسمت نوساز و مدرنتر که ۵ ستاره بود . سالن صبحانه هم در طبقه بالای هتل ۴ ستاره بود با پذبرایی مرتب و متنوع و در کل خوب . بماند که علی هربار تقریبا سالن را بهم میریخت برای همین هم ما را به یک گوشه دور راهنمایی میکردند !!! .

در هتل نقشه و انواع بروشو های راهنما بود و البته یک راهنمایی توریستی که میشد از طریق آن در انواع بازدیدها ثبت نام کرد .

ظاهرا یکی از مشکلات در دبی گرفتن تاکسی است . در بعضی از ساعات روز که البته زیاد هم بود تاکسی به سختی پیدا میشد . هتل تقریبا همیشه چند اتومبیل مدل بالا داشت که معطل تاکسی نمانیم ، آنهم در هوای گرم دبی والبته گرانتر از تاکسی معمولی بودند ولی نه زیاد . ما دو بار سوار شدیم و هر بار تقریبا ۱۵ تا ۲۰ درهم بیشتر پول دادیم یعنی حدود ۴۰۰۰ تومان  . که البته به نظرم من در برابر معطلی زیر آفتاب و وقت تلف کردن کاملا مرقوم به صرفه بود .

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت 11:25  توسط حامد  | 

به علت ترافیک فرودگاه دبی تقریبا ۲۰ دقیقه ای مجبور شدیم در آسمان منتظر بمانیم تا اجازه فرود داده شود . و بعد فرود و ورود به فرودگاه و رفتن به قسمتی که پاسپورت و ویزا چک میشود . فرودگاه بزرگی بود و البته نسبتا خوب . در میان این چند فرودگاهی که دیده ام ، فرودگاه پایتخت مالزی چیز دیگری بود .

در قسمت کنترل ویزا در صف ایستادیم ، تعداد باجه کتنرل زیاد بود ولی جمعیت هم زیاد ، از کشورهای مختلف و خب طول کشید تا نوبت به ما برسد . سلام علیکم غلیظ گفتم و جوابی نشنیدم . متصدی کنترل خیلی خشک و تحقیر آمیز برخورد کرد . میخواستم بگویم که من ایرانی هستم و هرچه دارین از بخاطر ماست (والبته راستش زرنگی و موقعیت سنجی خودتان ). بعد کنترل بدنی که آنهم خیلی خشک برگزار شد .

و رفتیم برای تحویل بار . در کنار چرخدستی برای گذاشتن بار، کالسکه کودکان هم بود تا آنهایی که مثل ما کودکی دارند بتوانند از آن استفاده کنند . بارها را که گرفتیم به سمت بیرون حرکت کردیم . بیرون در مثل همه جا عده زیادی با انواع پلاکارد که نام افراد و یا نام تور و یا نام هتل بر روی آنها ثبت شده بود منتظر بودند . فردی که بدونبالمان آمده بود را پیدا کردم، البته نه به سادگی و نامه مخصوص هتل را نشان دادم و به همراه یک خانواده دیگر با یک ماشین کاروان به سمت هتل حرکت کردیم . فکر میکنم ساعت حدود نه و نیم ده شده بود . به همراه آقایی دیگر جلو در کنار راننده نشستم و علی هم بغلم و کمربند هم نبستیم و تا هتل هیچکس چیزی نگفت و جریمه هم نشدیم .

به هتل که رسیدم فکر کنم حدود نیم ساعتی طول کشید ، دربان ، مردی هندی بود ( اکثر کارمندان هتل هندی بودند) با خوشرویی به استقبالمان آمد و علی را از بغلم گرفت ( تا روز آخر همه کارمندان هتل حسابی با علی رفیق شده بودند ) مدتی منتظر شدیم تا اتاق اماده شود . همانجا خواستم که تخت کودک هم برایمان بیاورند . 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم شهریور 1386ساعت 14:12  توسط حامد  | 

بلیط ایران ایر گرانتر بود و میگفتند هواپیمای آن بهتر است و البته پرواز چارتر نبود امکان پس دادن یا تغییر تاریخ را داشت . به هر صورت انتخاب را قطعی کردم و آماده سفر شدیم .

پرواز سه شنبه صبح ساعت ۵:۳۰ بود . گفتند برای گرفتن ویزا تقریبا یک هفته تا ده روز وقت لازم است که خب داشتیم . ویزای امارات هم یک کاغذ بود . اینطور نبود که در پاسپورت چیزی را بنویسند . یک کاغذ ساده به دستمان دادند.

شب به فرودگاه امام زنگ زدیدم  که ماشین ویژه فرودگاه به دونبالمان بیاید . هماهنگ کردند و البته تلفن رانده را هم دادند که زنگ زدم و با خودش هماهنگ کردم . زودتر از ساعت قرارمان راننده رسید و البته مدتی منتظر شد تا ما اماده شدیم . تهران البته شبها زیباست . شب که چه عرض کنم بامدادان . مسیر طولانی بود ولی راحت رسیدیم . خداشکر کردم که ساعت پرواز اینگونه بود وگرنه در طول روز که رفتن به فرودگاه خود داستانی جدا خواهد بود .

راننده مرد محترمی بود . کرایه تا فرودگاه ( از  اقدسیه ) چهارده هزار تومان شد . موقع خداحافظی گفت هروقت خواستید برگردید موقع حرکت تلفن کنید تا دوباره بدونبالتان بیایم . با بچه معطل نشوید . ظاهرا به دلیل دوری راهو امکانات کم ، گاه پیش می آید که ماشین نباشد و مسافران معطل بمانند .

به محض رسیدن رفتیم برای تحویل چمدان و گرفتن کارت پرواز و بعد برای پرداخت خروجی که نفری سی هزار تومان شد .فرودگاه بانک داشت و راحت توانستیم خروجی را بپردازیم  

پاسپورتمان را هم راحت چک کردند . بر خلاف هر با که ماموری جدی و گاه اخمو پاسپورت را چک میکرد اینبار با علی که بغلم بود شروع کرد به حرف زدن و خندیدن . حتی اجازه داده بودند در ردیفی که مخصوص غیر ایرانیان بود و البته خلوت بود چک شویم . خلاصه بخاطر علی حسابی تحویلمان گرفتند.

و بعد منتظر تا سوار شویم . فرصتی شد تا با دقت بیشتری فوردگاه را نگاه کنم . آنقدر ها هم که میگفتند بد نبود . بنظرم رسید که به راحتی میتوان آنرا زیبا و دلچسب کرد کافی است چند فرودگاه دیگر را فقط دید و بعد آنرا با ملاحظات داخلی الگوبرداری کرد ، همین ولی .... بگذریم .

پرواز حدود نیم ساعتی تاخیر داشت . تا سوار شدیم ساعت تقریبا ۶ بود و حرکت . مدت پرواز هم حدود ۲ ساعت . یاد مالزی افتادم و پرواز ۷ ساعته آن .

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم شهریور 1386ساعت 15:3  توسط حامد  | 

من در میان هتل های ۴ ستاره می گشتم که در یکی از آژانسها ، با پیشنهاد اقامت در هتل ۵ ستاره روبرو شدم آنهم به قیمت هتل ۴ ستاره . فردی که توضیح میداد گفت این هتل بسیار آرام است و امکانات مناسبی برای استراحت دارد . از طرفی گفت که هتل مسکو به جهت داشتن بار و دیسکو ، شلوغ است و فضای مناسبی برای یک اقامت آرام و خانوادگی ندارد . تنها دو مسئله می ماند . اول آنکه هتل های ۵ ستاره با صبحانه و هتل های ۴ ستاره با صبحانه و ناهار هستند و دوم آنکه این هتل در منطقه بردبی قرار دارد . درست نقطه مقابل دیره در آن طرف رودخانه که برای رفتن به مراکز خریدی که در منطقه دیره قرار دارند میبایست تاکسی گرفت و البته کرایه بیشتری هم پرداخت . با این تفاسیر و بعد از دیدن سایت هتل و امکانات آن تصمیم گرفتم که این هتل ۵ ستاره را انتخاب کنم . هتل رویال اسکات Royal ascot hotel . پرواز هم ابتدا قرار بود ماهان باشد . ساعت ۶:۳۰ صبح و چارتر و برگشت هم ۱۲ شب که پرواز پر بود و مجبور شدم بلیط ایران ایر را بگیرم که ساعت پرواز ان ۵:۳۰ صبح بود و برگشت ۱۸:۳۰ که البته هم در رفت و هم در برگشت حدود ۱ ساعت تاخیر داشت . انتخاب هتل تغییری در هزینه نداد ولی تغییر پرواز کمی هزینه را بالا برد و در کل برای سه شب و چهار روز هتل ۵ ستاره و ترانسفر و بلیط و ویزا ، حدود ۳۷۵ هزار تومان هزینه کردم .  در مورد پرواز هم باید بگویم که پرواز ماهان چارتر بود و امکان پس دادن نداشت ولی ایران ایر اینگونه نبود و امکان جابجایی یا کنسل کردن بود .

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم شهریور 1386ساعت 15:3  توسط حامد  | 

حدود ۲ هفته پیش برای تفریح سفری به دبی داشتم . این اولین سفر من به امارات بود ، سه شب و چهار روز سفر کوتاهی بود ولی سعی میکنم همین اطلاعات کم را بنویسم .

با توجه به فصل و گرمای هوا ، فرصت چندان مناسبی برای سفر نبود ولی جدا از محدودیت زمانی من برای سفر ، همین گرما هم باعث شده بود که قیمتها کمی پایینتر از معمول باشند .

طبق معمول همه سفرها برای این سفر هم با شاید حدود هفت ، هشت  آژانس تماس گرفتم تا بتوانم بهترین انتخاب را داشته باشم .

تمرکزم بر روی پرواز ماهان بود که بصورت چارتر و ۶:۳۰ هر روز صبح از فرودگاه امام برگزار میشود . هتل هم ۴ ستاره از میان هتل هایی که در منطقه بدره ( منطقه ای که به جهت نوع فروشگاه ها و مراکز خرید احتمالا ارزانتر مورد علاقه بیشتر ایرانیان و آژانس ها ست بود )

با توجه به این دو انتخاب عمده قیمت ها از حدود ۳۲۰ الی ۳۶۰ متغییر بودند . گفته بودند هتل های چهار ستاره شرایط قابل قبولی دارند . به همراه صبحانه و نهار و البته ترانسفر از فرودگاه به هتل و برعکس . در کل هزینه شامل بلیط+ویزا+هتل و ترانسفر بود .  

ساعت پرواز برگشت به ایران هم ظاهرا نیمه شب .

در میان انواع پیشنهادهایی که میشنیدم ، دو سه هتل را انتخاب کردم و با دقت سایت آنها را چک کردم ، هتل مسکو برایم جذابتر آمد آنهم به جهت نوع معماری روسی آن .

+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم شهریور 1386ساعت 15:5  توسط حامد  | 

 


Javascripts